Jmeniny
Dnes je 20.06.2024
Svátek má Květa

Platit daně nebo vyčkat?

21.05.2021 Představenstvo BD Poseidon 24043
obrázek v článku

Jistě vnímáte různé zprávy o problémech s převody bytů do osobního vlastnictví v různých městech – v Liberci, Říčanech či Olomouci. Dlouho jsme si mysleli, že my v Pardubicích jsme na tom lépe.

Bohužel nejsme. I Město Pardubice udělalo v počátcích administrativní chybu, která dle jejich názoru činí naše Smlouvy o smlouvách budoucích neplatné.

Dobrou zprávou je, že Město Pardubice nadále deklaruje zájem na takovém postupu, který umožní uzavřít smlouvy o převodu tak, aby vše proběhlo správně a v dohodnutých termínech.

Jenže ….

Před rokem jsme požádali Ministerstvo financí o změnu zákona v oblasti příjmových daní tak, abychom neplatili daň s příjmu z bezplatného převodu podílu Města Pardubice na našich bytových jednotkách. Byli jsme paní ministryní Schillerovou odmítnuti, že by šlo o nesystémové řešení.

Nezůstali jsme však s naším názorem osamoceni a po tlaku měst a krajů jste si mohli přečíst zcela opačný názor paní ministryně, např. zde:

Bytová družstva o svůj nárok na převod obecních bytů z majetku samospráv nepřijdou, stát jim odpustí daň | Kurzy.cz

Představenstvo BD je aktuálně toho názoru, že zmíněná možnost odpuštění daně je natolik zajímavá, že by stálo za zvážení posunutí termínu převodu bytových jednotek na dobu, kdy bude dané odpuštění (osvobození) daně platit. A právě změny smluv, zmíněné výše, mohou daný záměr umožnit.

Na náhradní Členské schůzi plánujeme toto rozebrat podrobněji a zeptat se Vás na názor.
Komentáře u článku :
anna kalivodová 22.05.2021 6:39:05

Copyright (c) 2018-2020 BD POSEIDON, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: