Jmeniny
Dnes je 20.06.2024
Svátek má Květa

Vývoj v procesu schvalování nových smluv

09.12.2021 Představenstvo BD Poseidon 17830
obrázek v článku

Po jednáních se zástupci Města Pardubice jsme byli informováni o dalším postupu ve schvalování nových smluv.

 

Informovali jsme Vás, že schválení nových smluv bylo zařazeno na zasedání zastupitelstva dne 16.12.2021, v pozvánce na zasedání zastuptelstva bod č.20.

 

Záměr, v který k tomu byl potřeba zveřejnit byl řádně zveřejněn oznámením č. 48 dne 30.11.2021. 

Ovšem jak jsme zjistili, byl tento bod z pořadu jednání zastupitelstva stažen a dle vyjádření zástupců Města se bude projednávat na lednovém zastupitelstvu v roce 2022. Ke konkrétnímu dotazu ohledně podepisování nových smluv jsme získali toto vyjádření:

* * *

  1. Zveřejnění záměru převodu bytových jednotek – tento je zveřejněn od 30. 11. 2021 do 16. 12. 2021 na úřední desce města, avšak týká se vymezení bytových jednotek podle aktuálního Prohlášení vlastníka – vzhledem k tomu, že se Prohlášení vlastníka nebude měnit, máme tuto podmínku splněnu.
  2. Schválení převodu bytových jednotek Zastupitelstvem města Pardubice – přílohou usnesení bude seznam nájemců – nabyvatelů bytových jednotek (viz tabulka) + schválení souvisejících jednání (dohoda o správě nemovité věci, stanovy, …) – předpokládáme předložení na lednovém zastupitelstvu 20. 1. 2022 (veškeré podklady musí být připraveny do 10. 1. 2022 – před tímto datem si ještě odsouhlasíme aktuální verzi tabulky nájemců, pokud by v mezidobí došlo k převodům členských práv).

Pokud bude převod bytových jednotek schválen Zastupitelstvem města Pardubic, tak lze realizovat bytovým družstvem navrhovaný postup, tedy že podepíše smlouvy bytové družstvo, následně město a až nakonec družstevník. 

* * * 

Vzhledem k tomu, že vyhotovení zápisu z jednání zastupitelstva pár dní trvá, nějaký čas bude trvat tisk smluv, podepsání ze strany představitelů BD a další čas si vyžádá podepsání ze strany Města je pravděpodobné, že nové smlouvy budou pro družstevníky k podpisu koncem února 2022.

Teprve po jejich podpisu budou moci družstevníci žádat o převod do osobního vlastnictví a je nuto počítat s tím, že se jedná o proces na více měsíců.

Je nám líto, že pro Vás nemáme lepší zprávy.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright (c) 2018-2020 BD POSEIDON, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: